BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Peržiūrėjus komentarus

Kaip matau veidnainiškas ir grynai vertelgiškas lietuvių leidėjų ir autorių požiūris į knygas ne mane vieną piktina. Anksčiau pateikiau kiek daug pasaulyje galite atsisiųsti nemokamų eknygų, tame tarpe ir iš Rusijos ir štai palyginimas mūsų ir rusų eknygų situacijos:

” Kalbant apie kainas, esu pasibaisėjęs tomis, kurios mirga lietuviškų knygynų puslapiuose. Elektroninė knyga - tai failas, kurį pagaminti tereikia tik vieną, juk toliau tik “copy-paste”, skirtingai nuo popierinės knygos, kurią kiekvieną reikia atspausdinti, surišti, nunešti-nuvežti-padėti-parduoti.

Esu vienas tų laimingųjų, kuris skaito užsienio kalba, šiuo atveju rusų. Perku jas viename iš daugelio Rusijos knygynų (beje, mačiau neseniai kažkur lietuviškoje žiniasklaidoje straipsnį apie tai, kad “pagaliau ir rusai pradėjo leisti el. knygas bei jas pardavinėti internetu”. Tai melas! Lietuviškas el. knygų verslas, lyginant su rusų, vidarumžių lygio.) Štai ėmiau ir palyginau vieną knygą, kuri pakliuvo paspausti greičiausiai, mat bestseleris, lietuviškoje ir rusiškoje el. knygų parduotuvėje. Taigi, reziume:

Lietuviškoje parduotuvėje randu: knygos aprašymą, leidėją ir du failų formatus (epub ir mobi) pirkti. Knygos kaina 36,91Lt. (sklausteliuose man sakoma, kad popierinė gi kainuoja per 50Lt.)

Rusiškoje parduotuvėje: knygos aprašymas, leidėjas, vertėjas, puslapių skaičius, iliustracijų knygoje kiekis (šiuo atveju - 1). Kairėje matau daug socialinių tinklų nuorodų, nelabai naudojuosi jomis, bet manau, kad tai tiesioginis kelias į pvz., facebook, kur galima aptarti knygą su draugais bei pasiūlyti jiems tap pat paskaityti. Toliau matau knygos aprašymą bei net 153 skaitytojų recenzijas apie šią knygą (sakiau gi - bestseleris). Knygą siūlo man nusipirkti už 149,90RUB, skliausteliuose nurodyta - 11,78Lt. Jei sumokėsiu šią sumą, gausiu pasirinkti 14 skirtingų failų formatų, kuriuos atsisiųsiu bet kada panorėjęs, be to, galiu paprašyti parduotuvės atsiųsti failą į mano el. pašto dėžutę, jei netyčia atsitiko taip, kad šiuo metu negaliu pasiimti failo su savimi.

Štai jums ir el. knygų verslas Lietuvoje. ”

Kaip matote, tik mūsų knygiai nori daug valgyti. Neseniai vyko renginys, kur buvo daug kultūros veikėjų ir ten , tame tarpe ėjo kalba apie eknygas ir jaunesnės kartos autorių,vertėjų, redaktorių ir leidėjų ryškiai komercinį požiūrį į literatūra. Vos pirmą knygą padaeęs jis jau aktyviai domisi kiek gaus. Tai gal geriau eikit reklamą rašyti- čia greičiau pinigus moka. Negi Cvirka rašydamas galvojo kiek gaus? O gal Putinas, Maironis Nėris ar kiti? Jei kažkiek skaitys nemokamus egzempliorius,tai nereiškia,kad iš jūsų atėmė litukus. Jie gal išvis jūsų neskaitytų ir nežinotų, kad tokie esat. Žymūs menininkai tampa vertinami tik po mirties. Palaukite truputį ir tapsit žinomi. O dabar leiskit mums skaityti ir negadinkit nervų. Nes galime ir supykti. Jau nemažai jaunimo skaito užsienio kalbom. Gal jūs padėsit,kad išvis lietuvių kalbos nebereiks. Pasistenkit su savo komercija. Kas jums svarbiau- dabar keli litukai, ar lietuvių kalba, kurios niekam nebereiks.

Rodyk draugams