BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Televizorius-knyga

Kada reikėjo statyti pirmąjį Lietuvoje TV transliacijos bokštą? Kai visi įsigis televizorius? O kada pirmą GSM stotį? Kai visi turės po telefoną? Taip dabar leidėjai ir daro – laukia, kol „bus rinka“. Rinkos yra daromos, žmonės!
Aš šioje situacijoje matau tik nenorą keistis. Viskas keičiasi, tobulėja, kodėl tas negali liesti knygų, muzikos, filmų ir panašaus turinio? Kaip su muzika nuo vinilo priėjome iki skaitmeninio formato, taip manau logiška būtų ir su knygomis. O vienastoks gerai pastebejo, kad kuo ilgiau dels tuo sunkiau bus atkovot prarastus pardavimus. O kas dėl nelegalaus kopijavimo, tai manyčiau kad karas jau senai pralaimėtas, belieka ieškoti kitų būdų kaip sudominti pirkėją kad jis rinktųsi legalų turinį. Techninių kliūčių tam lyg ir nėra šiais laikais, nebent fantazijos ir sumanumo trūkumas kliudo tam.
Tai gal tokiu atveju verta viską daryti nuo „apačios“? T.y. pavystyti svetaines, kurios platintų e-tekstus su pasibaigusiomis autorių teisėmis nemokamai, prisijaukinti žmones, o po truputėlį, gal konsoliduojantis bendram reikalui, ruoštis įvesti mokamas. Vis geriau, nei apskritai numoti į ateitį ranka…
Galima netgi padaryti atvirą platformą žmonėms, norintiems nemokamai skelbti savo knygas elektroniniu būdu. Tikrai atsirastų. Kas savo poezijos tomelį, kas kokius nors patarimus… Svarbu, kad leidyklos ar knygynai dalyvautų procese ir būtų pasiruošę įšokti į traukinį reikiamu metu, kai matys, kad jau atsiranda komercinė prasmė.
Kas dėl leidėjų, geras pastebėjimas, kad rinkos yra kuriamos. Dėl nenoro pereiti prie ebooku, tai jų problemos, tiesiog atsiras naujų žaidėjų rinkoje, kurie tai padarys. Po 3 metų jau bus *WP virtuali leidykla* pluginai ir patys autoriai galės leisti knygas tiesiogiai. Reklama. Reklama nėra tiesioginė leidyklos funkcija, todėl šį darbą perims tie, kam priklauso, marketingo kompanijos.
Nemokamas knygas siūlo ir žinomos leidyklos, tokios kaip Harlequin, Random House ar Scholastic ir pradedantys autoriai. Visi jie teigia, kad tai puikus būdas atkreipti dėmesį į autorių, padidinti jo gerbėjų būrį prieš pasirodant autoriaus naujai knygai. Teigiama, kad tai tikrai padidina naujų knygų pardavimus.
Turime panašų pavyzdį ir lietuviškame knygų versle, prieš kurį laiką internete nemokamai buvo platinama elektroninė knygos “Kaip tampama albinosais” versija. Kiek žinau šis žingsnis buvo efektyvus ir padidino knygos pardavimus parduotuvėse.
www.fictionwise.com - viena žinomiausių eknygų parduotuvių turi ir skyrelį nemokamoms knygoms. Rasite čia ne tik galybę pigių (turinio prasme) meilės romanų, bet ir Žvaigždžių Karus.
Milžiniškas nuorodų į rusiškus resursus katalogas. Tik netingėkit knistis, jei reikia rusiškų knygų. http://nedorazvmenie.livejournal.com/869551.html?thread=9030831
Kaip žinote matematika tai mokslas apie skaičiavimą. O skaičiai čia paprasti - 8 metai mokslo su E.knygomis kainuoja 466 Lt pigiau negu su tradiciniais ant popieriaus išspausdintais ir daug sveriančiais vadovėliais. Tai čia tik matematika, o kur dar fizika, chemija, lietuvių ir anglų kalbos, literatūra, geometrija, biologija, istorija, ir visi kiti mokslai?
Galiu patarti užeiti į http://www.litmir.net. Jie ten turi apie 170000 knygų rusų kalba. Nežinau dėl autorinių teisių, bet viskas ten už dyką.
Dabar atsirado ir paslauga - kiekvienas norintis gali skaitmenizuoti jam patinkančią knygą. Stebina kaina - 0,04 USD (~0,1 Lt) už knygos puslapio skenavimą ir skaitmenizavimą. Tai reiškia, kad 300 psl. knygos pavertimas elektronine knyga kainuos 30 Lt. Ir gausite puikios kokybės PDF failą. Už nedidelį papildomą mokestį failai gali būti konvertuojami į Kindle ar kitų skaityklių naudojamus formatus. Įdomu tai, kad užsakovas nerašo, jog negalima siųsti bet kokios jam priklausančios knygos, jokių autorinių teisių apribojimų, skenuok ką nori.Žinoma, kol kas tai vyksta ne Lietuvoje, o Amerikoje. Bet progresas ir naujos galimybės ateis ir iki mūsų. Tokios paslaugos išmuša paskutinį argumentą iš leidėjų rankų, kurie bijo leisti elektronines knygas vien dėl to, kad kažkas gali jas nukopijuoti. Kaip matome popierinės knygos taip pat gali būti kopijuojamos greitai ir pigiai.
Kartais susiduriu su kaikurių išpaikusių autorių pozicija- jūs man įdomūs tiek, kiek pinigų galite atnešti. Juos nedomina pati kūryba, o tik kaip iš to pasipelnyti. Aišku motyvuoja gražiai- mes ir norime valgyti, bet kaip tie, kurie duoda knygas nemokamai? Jie ką, nevalgo? Panaši ir daugelio leidyklų pozicija. Apie žmones nei vieni negalvoja. Ar mėgino iš kaimo nuvažiuoti į didesnę biblioteką už pusę knygos kainos? Nuvažiuoji į biblioteką pasiimti, po to atiduoti-ir išleidai tiek, kiek knyga kainavo. Gerai, jei toje bibliotekoje norima knyga yra. Juk bibliotekos šiais laikais tiek “daug” turi. Gal pirma padėkime pradžioj žmonėms, o jau po to užsimanykim pinigo. Nes atpras nuo skaitymo- liks tik filmai ir muilo operos.

Rodyk draugams